Nabór do Szkoły Podstawowej Nr 25 2018-01-15 14:13:00

Oferta szkoły >>> tutaj.

Dzień otwarty >>> film oraz galeria zdjęć.

Regulamin rekrutacji >>> tutaj.

Wnioski o przyjęcie do szkoły >>> tutaj.

Harmonogram korzystania z boiska szkolnego

dla mieszkańców miasta Tarnowa w okresie letnim

Projekt Radosna Niepodległość - podsumowanie 2018-06-20 18:52:00

IMG_4498.JPGW ramach projektu Radosna Niepodległość młodzież poznała sylwetkę nieznanego bohatera z Tarnowa Stefana Syrka.

9 VI
Wizyta pani Barbary Syrek-Bugaj na Pikniku Rodzinnym. Wnuczka legionisty, uczestnika walk o wolność Polski, więźnia pierwszego transportu z Tarnowa do Auschwitz odwiedziła nas i wręczyła portret dziadka z czasów legionowych. Dyrektor w imieniu uczniów wręczył gościowi portret Stefana Syrka namalowany przez pana Jana Matrasa.

11 VI
Odbyło się spotkanie młodzieży z panią B. Syrek-Bugaj na ognisku. Opowiedziała historię jej dziadka i jego losów. Wspólnie śpiewano piosenki patriotyczne i pieczono kiełbaski.

13 VI
Poczet sztandarowy gimnazjum oraz młodzież klasy II LO wzięła udział w uroczystościach związanych z rocznicą I transportu z Tarnowa do Auschwitz pod Pomnikiem.

III Festyn Rodzinny 2018-06-20 12:58:00

DSC_4394.JPG  9 czerwca 2018 roku o godzinie 15.00 rozpoczął się III Festyn Rodzinny, którego współorganizatorem była nasza szkoła. Pierwszą część – artystyczną uświetniły występy dzieci i młodzieży oraz pokazy. Pierwszaki zaprezentowały piosenkę dla Mamy oraz układ taneczny. Członkowie Fundacji RuszSię, którymi są absolwenci oraz uczniowie XX LO przedstawili 2 układy taneczne. Pasjonujące pokazy walk rycerskich mogliśmy oglądać dzięki naszym uczniom, którzy działają w Grupie historycznej – Wataha Rycerska. Zaprezentowali oni walki i zbroję z okresu późnego średniowiecza. Nawiązaniem do jubileuszu – 100-lecia Niepodległości Naszej Ojczyzny był przedstawiony przez uczennicę klasy 3c oraz tegorocznego maturzystę, utwór muzyczny: „Dumka na dwa serca”, po której nastąpiło przekazanie portretu Stefana Syrka (nr obozowy 238).

W późniejszej części wydarzenia odbywały się mecze piłki nożnej i siatkówki, dzieci mogły spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, dmuchanym zamku, ale także zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w konkursie plastycznym: „Moja Mama i Mój Tato” i w przygotowaniu strojów do pokazu mody ekologicznej – „BĄDŹ EKO – LOGICZNY”. O godzinie 19.00 rozpoczęło się losowanie nagród, które poprzedził mecz piłki nożnej: Ojcowie – Synowie, zakończony wynikiem 3:6. Kolejny Festyn Rodzinny już za rok.

Więcej informacji >>> tutaj.

Dzień kariery z humorem 2018-06-20 12:26:00

dzien_kariery_(1).jpg  6 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się impreza integracyjna dla gimnazjalistów -Dzień kariery z humorem”. W ramach tej zabawy uczestnik/grupa uczestników prezentowała w dowolnej formie wybrany przez siebie zawód. Repertuar przygotowany przez uczniów był bardzo bogaty: wiersze, zagadki, piosenki, skecze, pokazy gimnastyczne. Uczniowie przebrali się za przedstawicieli prezentowanych zawodów, wcielili się w różne role zawodowe. Impreza odbyła się w atmosferze dobrej zabawy.

W „Dniu kariery z humorem” wzięli udział uczniowie gimnazjum z ZSO nr 6 w Tarnowie, ZSO nr 5 w Tarnowie oraz uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzuchowej. Impreza odbyła się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych.

Podsumowanie Ligi Klas 2018-06-18 23:08:00

Znamy już wyniki całorocznej rywalizacji w ramach Ligi Klas. Jak co roku klasy rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:

• dekoracja klasy;
  • frekwencja;
  • działalność na rzecz szkoły;
  • osiągnięcia dydaktyczne;
  • czytelnictwo;
  • kultura osobista i zachowanie.

Po ponad dziewięciomiesięcznych zmaganiach I miejsce należy do klasy 2A Liceum, II do klasy 2B Gimnazjum natomiast III - 2C Gimnazjum.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, przypominamy o atrakcyjnych nagrodach oraz zachęcamy do dalszej wspólnej zabawy. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom za udział w konkursie.