Tarnów - Pierwsze Niepodległe 2018-09-26 16:24:00

baner-nepodlegly.jpg

Happening - Ogólnopolski Dzień Odblasków 2018-10-08 18:35:00

image_054.jpg  1 października obchodzimy w Polsce – Ogólnopolski Dzień Odblasków. Ma on na celu uświadomić nie tylko młodym obywatelom naszego kraju, ale też dorosłym, by być bardziej widocznymi szczególnie po zmroku. Łącząc się z ogólnopolskimi obchodami, nasza szkoła we współpracy z Komendą Główną Policji w Tarnowie przygotowała happening. Uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2 pod opieką wychowawców udali się na spacer ulicami naszego miasta w asyście policjantek i policjantów. Uczniowie prezentowali plakaty promujące odblaski oraz rozdawali napotkanym przechodniom opaski odblaskowe informując tym samym o ich znaczeniu w życiu codziennym.

Akcja Policji z Mrówką 2018-10-08 18:02:00

W dniu 25 września 2018 roku uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w prelekcji poświęconej zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach kampanii Komendy Głównej Policji: „Akcja Policji z Mrówką”. Najmłodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę oraz utrwalić informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się na naszych drogach. Każdy pierwszoklasista otrzymał odblaskową kamizelkę. Dzięki nim nasi najmłodsi uczniowie będą widoczni szczególnie w czasie wycieczek pieszych i autokarowych. Przedsięwzięcie to wpisuje się w projekt: „Odblaskowa Szkoła”, w którym od września do listopada bierze udział nasza szkoła.

Fundacja "Rusz się" 2018-10-04 12:27:00

ruszsie.png  Dnia 01.10.2018r. gościliśmy w XXLO przedstawicieli Fundacji „Rusz się”.  Poprowadzili oni pokaz i wykład dla uczniów klas IIA, IIB i III LO na temat pomocy osobom z różnego rodzaju niepełno sprawnościami. Młodzież mogła spróbować jazdy na wózku inwalidzkim oraz zakładając specjalne okulary sprawdzić jak czuje się niewidomy pokonując nieznane mu przeszkody. Licealiści poznali zasady udzielania pomocy niepełnosprawnym. Ponadto wykład obszernie informował jak i kto może zostać wolontariuszem. Uczniowie dyskutowali o tym, że wolontariat to świadoma i dobrowolna działalność podejmowana na rzecz innych.

Zapraszamy na stronę internetową: www.ruszsie.org.pl

Szkolne Koło BRD 2018-10-01 22:32:00

Kolo_BRD.jpgW naszej szkole działa Koło BRD (Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym). Zajęcia skierowane do wszystkich uczniów szkoły podstawowej, którzy:

• interesują się zagadnieniami dotyczącymi ruchu drogowego,
  • lubią wykonywać prace plastyczne związane z ruchem drogowym,
  • interesują się zagadnieniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy,
  • chcą brać udział w konkursach BRD.

Na korytarzu głównym szkoły jest gablota naszego koła, w której umieszczamy aktualne informacje. Spotykamy się w piątki w sali 27 od 8:00 do 8:45.