Szkoła Biznesu Społecznego

Uczniowie klasy 3a LO i 2 LO uczestniczyli w rozgrywce gry „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Inicjatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. W trakcie dwugodzinnego spotkania uczniowie zagrali w grę planszową, która pozwoliła w przyjazny sposób zrozumieć zasady rządzące ekonomią społeczną. W pierwszym etapie zwyciężyli: Maria Ziobro i Filip Kołodziej.

W drugim etapie rozgrywek uczniowie przygotują krótki, materiał w postaci filmu czy reklamy zachęcający do zakupu produktów i usług w jednym z przedsiębiorstw społecznych działających w ich regionie.