Jesteśmy EKO

eko.jpg  Zakończył się rok 2020 i odbyło się podsumowanie konkursów i akcji ekologicznych organizowanych przez Wydział Ochrony Środowiska UM Tarnowa i WFOŚiGW w Krakowie.

Uczniowie naszej szkoły, w minionym roku, zaangażowali się w kształtowanie środowiska w naszym mieście poprzez udział w:

• projekcie ekologicznym „Klimat się zmienia - zmień sposób myślenia. Zmieniaj nawyki - nie klimat”
  • konkursie „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”, którego celem była ochrona składu gatunkowego ptaków w naszym mieście -
  • I miejsce dla 25 SP w kategorii szkoły podstawowe
  • I miejsce dla XX LO w kategorii szkoły ponadpodstawowe
  • akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2020” - uczniowie porządkowali teren Plant Kolejowych - wyróżnienie
  • zbiórce zużytych baterii i akumulatorów, które zostały zutylizowane w sposób niezagrażający środowisku - wyróżnienie.