Ślubowanie klas I 2015/16

DSC01302.JPG  5 października odbyło się ślubowanie kl. I liceum. Część oficjalną poprowadziła pani dyrektor Małgorzata Gackowska. Uczniowie ślubowali przed flagą Polski. Później nastąpiły tak zwane otrzęsiny. Program artystyczny przygotowała klasa II. Uczniowie klasy pierwszej zostali przebrani za kotki. Następnie mieli wiele śmiesznych zadań do wykonania. Gdy realizacja zadania się powiodła – otrzymywali nagrodę, w przeciwnym wypadku czekała ich kara w postaci zjedzenia plasterka cytryny. Wszyscy zgromadzeni wesoło się bawili. Na koniec koledzy ze starszych klas oficjalnie przyjęli pierwszaków do grona prawowitych uczniów XX Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Kropką nad „i” były prezenty wręczone pierwszakom: pudełko kredy, ryza papieru oraz słodycze.