Wizyta w radiu RDN

Uczniowie klasy dziennikarskiej dnia 21.10.2019r. uczestniczyli w kolejnych zajęciach warsztatowych w  radiu RDN w Tarnowie. Spotkaniu przewodniczył młody reporter Piotr Środawa, który przedstawił zalety i wady pracy dziennikarskiej. Jedno z zadań, przydzielonych dla młodzieży, polegało na wymyśleniu trzech tematów, które można byłoby wykorzystać w serwisie informacyjnym.

Wbrew pozorom nie było to łatwe zadanie. Pan Piotr pod koniec spotkania zaprosił chętne osoby do wypowiedzenia się na temat profilu klasy dziennikarskiej. Chciał również poznać oczekiwania młodzieży związanie z planowaną praktyką radiową. Redaktor zwrócił uwagę maturzystom na specyfikę zawodu, podkreślił cechy dobrego reportera oraz udzielił praktycznych porad. Spotkanie zakończyło się ustaleniem kolejnego terminu zajęć tym razem nie grupowo tylko w parach lub indywidualnie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z profesjonalistami.