Ślubujemy!

4.JPG  29 października 2019 roku uczniowie klasy Ia i Ib XX LO złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym w symboliczny i oficjalny sposób stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Uroczystość składała się z dwóch części- oficjalnej i artystycznej.

W pierwszej części głos zabrała p.Dyrektor Katarzyna Bortnowska, która serdecznie powitała pierwszoklasistów i zapewniła o wsparciu w radosnych i trudnych chwilach życia szkolnego. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie, a tekst ślubowania z własnoręcznymi podpisami, wręczyli Pani Dyrektor. W dalszej kolejności odbyły się krótkie wystąpienia uczniów klas pierwszych.

W części drugiej starsi koledzy przygotowali otrzęsiny na wesoło, w czasie których uczniowie mieli wykazać się w czterech konkurencjach: wiedzą, sprawnością, sprytem oraz umiejętnościami tanecznymi.

Życzymy pierwszoklasistom zapału do nauki, sukcesów, wielu przyjaźni. Niech pobyt młodzieży w XX LO będzie okresem twórczego rozwoju, aktywności i otwartości.