Młodzi śpiewają historię

Uczniowie klasa IILO w ramach przedmiotu Historia i społeczeństwo moduł Ojczysty Panteon i ojczyste spory realizowali projekt "Młodzi śpiewają historię".

Zadaniem poszczególnych zespołów było wyszukanie współczesnych polskich zespołów lub piosenkarzy, którzy śpiewają teksty historyczne i wykonanie prezentacji multimedialnej wzbogaconej materiałami historycznymi. Wzorem miał być szwedzki zespół Sabaton.

Zainspirowani rocznicą Powstania Warszawskiego oraz filmem Miasto 44 uczniowie tej tematyce poświęcili dużo miejsca. Uczczono również pamięć oficerów zamordowanych w Katyniu.

Efektem projektu są następujące filmy oraz prezentacje:

Prezentacja 1:

Powstanie_Warszawskie.jpg