HIPOTERAPIA

IMG_1217.JPG   12 GRUDNIA 2017 ROKU ODBYŁY SIĘ ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII W WOLI RADŁOWSKIEJ. SPOTKANIE POPROWADZIŁA PANI MARZENA NOWOSAD POSIADAJĄCA CERTYFIKAT POLSKIEGO TOWARZYSTWA HIPOTERAPEUTYCZNEGO.

POGODA CHOĆ GRUDNIOWA NAM DOPISAŁA. BYLIŚMY BARDZO ZADOWOLENI. SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII WSZYSTKICH CHĘTNYCH!

Marzena Nowosad
tel:  608313107
STAJNIA WOLA
WOLA  RADŁOWSKA  353

ANDRZEJKI

IMG_0880.JPG  W listopadzie uczestnicy Klubu Integracyjnego uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Poznali zwyczaje i wróżby andrzejkowe takie jak lanie wosku, tworzenie węża z butów, losowanie imienia przyszłego męża lub żony, czy też przepowiadanie swojej przyszłości. Ten mile spędzony czas pozostanie w naszej pamięci.

Zajęcia w nowym roku szkolnym 2017/18

TEGOROCZNE SPOTKANIA KLUBU W PIERWSZYM SEMESTRZE OBEJMOWAŁY:

• ZAJĘCIA ORGANIZACYJNE,
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE,
  • ZABAWY INTEGRACYJNE,
  • WYJŚCIE DO TEATRU NA PRZEDSTAWIENIE PT: "ZA ZAMKNIĘTYMI OCZAMI",
  • ANDRZEJKI,
  • MIKOŁAJKI,
  • ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OBECNOŚĆ!

Spotkanie ze strzelcem

DSC05247.JPG  Dnia  20.02.2017 odbyło się spotkanie ze starszym sierżantem Jednostki Strzeleckiej 2092 im. Żołnierzy Niezłomnych Ziemi Tarnowskiej oraz ze strzelcem Jakubem Zięborakiem.

Spotkanie miało na celu przybliżyć historię jednostki. Uczestnicy Klubu Integracyjnego mieli okazję do poznania taktyki działań strzelców tarnowskich oraz mieli możliwość obserwacji fragmentu szkolenia jakim jest rozłożenie i złożenie kałasznikowa, czyli ręcznej broni automatycznej kalibru 7,62 mm.

karabin.jpg

Masa cukrowa;)

torcik.png  Dnia  17.01.2017 roku, odbyły się zajęcia z serii: kulinarne. Młodzież poznała właściwości i możliwości cudownego i prostego surowca jakim jest MASA CUKROWA! Podczas zajęć zrobiliśmy minii torciki, przypominające bałwanki. Zimowa pora to świetny czas na rozwijanie nowych pasji. Serdecznie zachęcamy do wykorzystania nowej techniki dekorowania tortów i babeczek metodą angielską!

Podajemy przepis na masę cukrową >>> tutaj.

Ps. Dla bardziej leniwych podajemy informację, że masę taką w różnych kolorach można kupić w hurtowni na ul.Skrzyszowskiej w Tarnowie.

Przyjemnych wypieków!

IV Charytatywny Koncert -"Integracja rodzi się w sercu"

Dnia  9 stycznia 2017 roku uczestniczyliśmy w IV Charytatywnym Koncercie pod hasłem „Integracja rodzi się w sercu”. Spotkanie składało się z dwóch części. Na początku oglądnęliśmy przedstawienie pt: „Księżniczka na niby ziarnku grochu”, w którym główną rolę odegrał  tarnowski aktor Jerzy Pal. W drugiej części wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Michała Krawczyka - uczestnika programu „The Voice of Poland”. Po koncercie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami i piosenkarzami.

Zajęcia artystyczne w Nowodworzu

P1570702.JPG  Dnia 6 grudnia 2016 roku w godzinach od 13:00 do 15:00 wyjechaliśmy na zajęcia artystyczne do DPS w Nowodworzu. Podczas spotkania organizatorzy pokazali nam cały ośrodek, różne sale terapeutyczne oraz nauczyli nas wykonywać ozdoby świąteczne z gliny. Opowiedzieli nam o właściwościach tego materiału i pokazali różne techniki wykonywania ozdób świątecznych.

Uczestniczyliśmy w wielu zabawach dla nas przygotowanych. Podziwialiśmy obrazy oraz inne ręczne arcydzieła wykonane przez podopiecznych placówki. Podczas spotkania towarzyszyła nam świąteczna atmosfera, której wyrazem były prezenty od Świętego Mikołaja. Tego dnia zaczął prószyć śnieg, ale na szczęście mieliśmy mikołajowe czapeczki, które specjalnie ubraliśmy na tą okazję.

Wieczór teatralny

12.11.2016 uczestnicy klubu integracyjnego wraz z niektórymi rodzicami uczestniczyli w wieczorze teatralnym przygotowanym przez teatr ,,Tup’’. Zobaczyliśmy trzy wspaniałe przedstawienia.