Kilka słów o integracji

O szkole

Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi funkcjonuje od września 1999 roku. Od 1 września 2011 roku gimnazjum wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr6.
z Oddziałami Integracyjnymi. Tak jak nasz patron, otaczamy opieką każde dziecko, które tego potrzebuje. Jesteśmy otwarci na potrzeby nie tylko uczniów zdrowych, ale również tych, których los doświadczył niepełnosprawnością. W szkole panuje przyjazna atmosfera, dobre relacje nauczyciel-uczeń.

Dzięki środkom EFES otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt multimedialny. Posiadamy również profesjonalnie wyposażone dwie pracownie informatyczne oraz pracownię chemiczną i biologiczną. Szkoła posiada salę gimnastyczną oraz bogato wyposażoną salę rehabilitacyjną, w której ćwiczą uczniowie niepełnosprawni oraz dzieci zdrowe. W skład bazy dydaktycznej wchodzą również: czytelniane centrum multimedialne, specjalistyczny sprzęt komputerowy do kształcenia osób niedowidzących, czytelnia internetowa, gabinet logopedyczny, klasopracownie do nauki fizyki i chemii. Klasy są wyposażone w komputery z dostępem do Internetu. W klasach integracyjnych oprócz wychowawcy pracuje także nauczyciel wspomagający. Uczniowie mają zapewnioną pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Nasz budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ZSO 6_001.jpg