Konkurs wakacyjna przyroda 2019

Wśród rekordowej liczby, ponad stu fotografii zgłoszonych do kolejnej edycji konkursu Urzędu Miasta Tarnowa pod hasłem Wakacyjna przyroda znalazły się prace uczennic i uczniów naszej szkoły:

• Joanny Mrożek  „Na tafli malowane”
  • Oliwii Więcek  „Wakacje z duchami”
  • Michała Kuczka  „Nie ma jak u Mamy”
  • Mateusza Wzorka  „Ważka-nieskończoność uchwycona w kadrze”

Jury konkursu wyłoniło najciekawsze prace o tematyce przyrodniczej i krajobrazowej dotyczącej Ziemi Tarnowskiej. Wśród najwyżej ocenionych znalazła się praca Nie ma jak u Mamy Michała Kuczkaza którą uczeń otrzymał wyróżnienie. Podsumowanie konkursu odbyło się w Sali Lustrzanej a nagrody wręczał zastępca prezydenta Tadeusz Kwiatkowski.

Konkurs Wydziału Ochrony Środowiska UM Tarnowa „Recyklingowe rady na odpady”

dyplom1.jpg
Dnia 5 października 2019 miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej w której uczniowie mieli przedstawić propozycje sposobów zmniejszenia ilości odpadów w środowisku.

Uczniowie XX LO zajęli II miejsce w tym konkursie.

Konkurs „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”

Dnia 23.04.2019r. komisja konkursowa UM Tarnowa i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oceniła prace zgłoszone do konkursu na wykonanie budki lęgowej pt. "Zaprośmy ptaki do Tarnowa"

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące lokaty w kategorii szkoła:

I miejsce uczniowie - XXLO

II miejsce Oddziały Gimnazjalne w ZSO Nr 6

Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca 2019 roku w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Konkurs współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Krakowie.

Nasza Poetka

dyplom.jpg

Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum Joanna Mrożek zdobyła III miejsce w Przeglądzie Twórczości Młodych Poetów w kategorii uczniowie szkół średnich organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie.

Gratulujemy!

Ostatnie sukcesy

• Styczeń 2018 udział w konkursie Urzędu Miasta na wykonanie budki lęgowej p.t.
    Zaprośmy ptaki do Tarnowa

I miejsce w kategorii szkoła ponadpodstawowa

• 27 kwietnia 2018 Heppening uliczny "STOP smogowi we współpracy z Urzędem Miasta i WFOŚiGW w Krakowie

I miejsce w projekcie

• Wrzesień 2018 udział w konkursie Urzędu Miasta na wykonanie prezentacji p.t.
    "Z życia pszczół

II miejsce w kategorii szkoły podstawowej

I, II  miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowej dla XX LO

• 27 listopad 2018 konkurs fotograficzny dla mieszkańców Tarnowa zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska p.t. "Wakacyjna przyroda

Wyróżnienie dla uczennicy: Joanny M. klasa IIB XX LO

Wyróżnienie dla ucznia: Mateusza W. klasa IIA XX LO

dyplom.jpg
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3a Jacek Kierach został finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017

brd.jpg  Dnia 22 marca 2017r. zostały przeprowadzone Szkolne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie rozwiązywali test obejmujący przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe pierwszą pomoc oraz określanie kolejności przejazdu przez różne skrzyżowania.

7 kwietnia podczas Eliminacji Powiatowych drużyna naszych gimnazjalistów zajęła V miejsce.

Więcej informacji oraz fotorelacja >>> tutaj.