Wiosenne przebudzenie

IMG_20200304_162707.jpg  4 marca 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie dla przedszkolaków. Tym razem tematem była wiosna, której z niecierpliwością wyczekujemy. Omówiliśmy wszystkie pory roku, ale naszym szczególnym zainteresowaniem była Wiosna. Dzieci przygotowały pracę plastyczną – „Kalejdoskop zmian – drzewo w 4 porach roku”, do utworu E. Greiga „Poranek” uczestnicy budzili się do życia, tak jak przyroda z zimowego snu.

Na zajęciach omówiliśmy cykl życia motyla oraz wzrost i rozwój rośliny od cebulki do okazałego kwiatu. Opowiadanie: „Bąbeleczka” pozwoliło poznać historię pewnej gąsienicy, która stała się motylem. Dzieci dowiedziały się, że Krainą Tysiąca Bocianów jest nasz kraj – Polska. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy przestrzennej – „Bocian”. Każdy z uczestników mógł również poczuć się jak ogrodnik, zasadzoną rzeżuchę dzieci zabrały ze sobą do domu by obserwować zmiany rośliny od ziarenka. Kolejne zajęcia w „Baśniowej Krainie” odbędą się 18 marca 2020 roku.

Dzień po wtorku

IMG_20200226_163920.jpg  Dnia 26 lutego 2020 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Magiczne Środy”. Spotkanie zatytułowane było „Dzień po wtorku”. Podczas zajęć wykorzystano Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz elementy metody zaproponowanej przez Marię Montessori.

Według włoskiej założycielki metody, dziecko w zarządzaniu swoim czasem pracy może samodzielnie wybrać to, nad czym będzie pracowało, w którym momencie będzie podejmowało działanie i ile czasu chce poświęcić danej czynności. Od niego zależy, czy chce działać samodzielnie, czy w grupie. Mimo dużej swobody nie ma jednak samowolki.
Podczas zajęć uczestnicy poznawali świat różnymi zmysłami. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z piaskiem kinetycznym, który sprawił uczestnikom wiele radości. Dzieci łowiły również drewniane rybki, które wykonał uczeń klasy maturalnej naszej szkoły – Arkadiusz.

Dużo przyjemności sprawiło naszym małym Gościom wykonanie butelek sensorycznych-grzechotek oraz woreczków z „magicznymi ziarenkami” do samodzielnego wysiewu w domu. Dzięki chuście animacyjnej Klanza oraz delikatnemu kawałkowi materiału, dzieci doświadczały na własnej skórze delikatności i siły wiatru oraz nauczyły się współpracować ze sobą nawzajem w celu wykonania zadania. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego magicznego dnia.

Informujemy, że kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się już 4 marca.
Serdecznie zapraszamy!

„E-Środa”

E_Sroda_05.jpg  Dnia 15 stycznia 2020r. odbyło się kolejne spotkanie dla przedszkolaków z cyklu „Magiczne środy”. Tym razem dzieci miały możliwość poznać zastosowanie tablicy multimedialnej do nauki i zabaw. Było:

•    liczenie do 10 z jednoczesnym tworzeniem obrazka,
•    dobieranie cyfry do oczek domina,
•    kodowanie obrazka,
•    dobieranie cienia do odpowiedniego obrazka,
•    wirtualne kolorowanie,
•    memory figurowe,
•    puzzle.

Poczęstunek dodał sił do dalszej pracy. Dzieci kodowały również obrazki na kartkach, poprzez dobieranie odpowiedniego koloru kredki do cyfry a tradycyjne klocki rozbudzały wyobraźnię przestrzenną. Wszyscy świetnie się bawili.

„Eksperymentalna środa”

20200108_162333_resized.jpg  W środę, 8 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie z sześciolatkami. Tym razem tematem były eksperymenty dla małych naukowców. Dzieci mogły przeprowadzać je wykonując wszystkie czynności samodzielnie, obserwując zachodzące reakcje.

Przeprowadzone zostały następujące eksperymenty: „erupcja wulkanu”, „chemiczne jo-jo”, „rosnące farby”, „tańczące rodzynki”, „uciekający pieprz”. Magia prosto z laboratorium chemicznego wprawiła w zachwyt wszystkich uczestników spotkania.

„W krainie Świąt”

18 grudnia 2019 roku w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie dla przedszkolaków. Wieczorna aura pozwoliła wyczarować przedświąteczny klimat. Dzieci wybrały się w podróż do Krainy Świętego Mikołaja, przygotowały ozdoby na swoje choinki oraz udekorowały pierniczki. W blasku choinki można  było poczuć świąteczny czas.

„Zdrowa środa"

W ramach projektu „Magiczne środy” 27 listopada 2019r. odbyły  się zajęcia dla dzieci sześcioletnich, którym hasłem przewodnim była „Zdrowa środa”. Dzieci miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania poprzez zabawę i działanie (rozbicie jabłkowej  piniaty z owocami i orzechami, rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą dotyku, marchewkowy taniec, zabawa zgadzam się-klaszczę, nie zgadzam się-tupię, szukanie połówek owoców i warzyw i łączenie ich w całość, podzielenie potraw na zdrowe i niezdrowe z omówieniem chorób takich jak: próchnica zębów, otyłość).

Plastyczna część zajęć obejmowała wykonanie papierowej marchewki  i ziemniaka „Cudaka”. Podczas pracy różnymi technikami i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów powstały prawdziwe dzieła. Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie dzieci, a uwieńczeniem tych zajęć było wypróbowanie przez rodziców i dzieci różnych zdrowych przekąsek.

Relacja fotograficzna z zajęć >>> tutaj.

Zapraszamy sześciolatków do wzięcia udziału w kolejnych edycjach ,,Magicznych śród”:

• 18 grudnia 2019r. „W krainie świąt”
  • 8 stycznia 2020r. „Eksperymentalna środa
  • 15 stycznia 2020r. „E-Środa
  • 26 luty 2020r. „Dzień po wtorku
  • 4 marca 2020r. „Wiosenne przebudzenie
  • 18 marca 2020r. „Bajkowa środa
  • 1 kwietnia 2020r. „Angielski na wesoło
  • 15 kwietnia 2020r. „InterAktywna  środa

Zajęcia są bezpłatne. Organizowane w budynku Szkoły Podstawowej Integracyjnej  nr 25 ul. Bandrowskiego 4.  Zgłoszenia należy dokonać  pod nr 14 655 80 18 lub zso6.tarnow@wp.pl.

ZAPRASZAMY !!!

warsztaty.jpg