Wiosenne przebudzenie

IMG_20200304_162707.jpg  4 marca 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie dla przedszkolaków. Tym razem tematem była wiosna, której z niecierpliwością wyczekujemy. Omówiliśmy wszystkie pory roku, ale naszym szczególnym zainteresowaniem była Wiosna. Dzieci przygotowały pracę plastyczną – „Kalejdoskop zmian – drzewo w 4 porach roku”, do utworu E. Greiga „Poranek” uczestnicy budzili się do życia, tak jak przyroda z zimowego snu.

Na zajęciach omówiliśmy cykl życia motyla oraz wzrost i rozwój rośliny od cebulki do okazałego kwiatu. Opowiadanie: „Bąbeleczka” pozwoliło poznać historię pewnej gąsienicy, która stała się motylem. Dzieci dowiedziały się, że Krainą Tysiąca Bocianów jest nasz kraj – Polska. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy przestrzennej – „Bocian”. Każdy z uczestników mógł również poczuć się jak ogrodnik, zasadzoną rzeżuchę dzieci zabrały ze sobą do domu by obserwować zmiany rośliny od ziarenka. Kolejne zajęcia w „Baśniowej Krainie” odbędą się 18 marca 2020 roku.