Dzień po wtorku

IMG_20200226_163920.jpg  Dnia 26 lutego 2020 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Magiczne Środy”. Spotkanie zatytułowane było „Dzień po wtorku”. Podczas zajęć wykorzystano Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz elementy metody zaproponowanej przez Marię Montessori.

Według włoskiej założycielki metody, dziecko w zarządzaniu swoim czasem pracy może samodzielnie wybrać to, nad czym będzie pracowało, w którym momencie będzie podejmowało działanie i ile czasu chce poświęcić danej czynności. Od niego zależy, czy chce działać samodzielnie, czy w grupie. Mimo dużej swobody nie ma jednak samowolki.
Podczas zajęć uczestnicy poznawali świat różnymi zmysłami. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z piaskiem kinetycznym, który sprawił uczestnikom wiele radości. Dzieci łowiły również drewniane rybki, które wykonał uczeń klasy maturalnej naszej szkoły – Arkadiusz.

Dużo przyjemności sprawiło naszym małym Gościom wykonanie butelek sensorycznych-grzechotek oraz woreczków z „magicznymi ziarenkami” do samodzielnego wysiewu w domu. Dzięki chuście animacyjnej Klanza oraz delikatnemu kawałkowi materiału, dzieci doświadczały na własnej skórze delikatności i siły wiatru oraz nauczyły się współpracować ze sobą nawzajem w celu wykonania zadania. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego magicznego dnia.

Informujemy, że kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się już 4 marca.
Serdecznie zapraszamy!