„Zdrowa środa"

W ramach projektu „Magiczne środy” 27 listopada 2019r. odbyły  się zajęcia dla dzieci sześcioletnich, którym hasłem przewodnim była „Zdrowa środa”. Dzieci miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania poprzez zabawę i działanie (rozbicie jabłkowej  piniaty z owocami i orzechami, rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą dotyku, marchewkowy taniec, zabawa zgadzam się-klaszczę, nie zgadzam się-tupię, szukanie połówek owoców i warzyw i łączenie ich w całość, podzielenie potraw na zdrowe i niezdrowe z omówieniem chorób takich jak: próchnica zębów, otyłość).

Plastyczna część zajęć obejmowała wykonanie papierowej marchewki  i ziemniaka „Cudaka”. Podczas pracy różnymi technikami i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów powstały prawdziwe dzieła. Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie dzieci, a uwieńczeniem tych zajęć było wypróbowanie przez rodziców i dzieci różnych zdrowych przekąsek.

Relacja fotograficzna z zajęć >>> tutaj.

Zapraszamy sześciolatków do wzięcia udziału w kolejnych edycjach ,,Magicznych śród”:

• 18 grudnia 2019r. „W krainie świąt”
  • 8 stycznia 2020r. „Eksperymentalna środa
  • 15 stycznia 2020r. „E-Środa
  • 26 luty 2020r. „Dzień po wtorku
  • 4 marca 2020r. „Wiosenne przebudzenie
  • 18 marca 2020r. „Bajkowa środa
  • 1 kwietnia 2020r. „Angielski na wesoło
  • 15 kwietnia 2020r. „InterAktywna  środa

Zajęcia są bezpłatne. Organizowane w budynku Szkoły Podstawowej Integracyjnej  nr 25 ul. Bandrowskiego 4.  Zgłoszenia należy dokonać  pod nr 14 655 80 18 lub zso6.tarnow@wp.pl.

ZAPRASZAMY !!!

warsztaty.jpg