ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH nr 6 z ODDZIAŁAMI  INTEGRACYJNYMI w TARNOWIE
Kalendarz wydarzeń Plan lekcji Kontakt Dla słabowidzących Dla słabowidzących Dla słabowidzących

FRUTAMINIAKI W AKCJI - gazetka SP 25

GAZETKA_FRUTAMINIAKI.jpg

Frutaminiaki znowu w akcji!

  Frutaminiaki znowu w akcji! Rozpoczął się zimowy etap projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczniowie klasy 2a i 3 SP 25 przygotowywali pyszne śniadania, zdrowe koktajle owocowe. W Walentynki przeprowadzili akcję „Walentynkowe zdrowie”. Wzięli udział w konkursie, którego celem było wymyślenie Wodolubka - postaci „co o zdrowie swoje dba i wodę pije co dnia”.

  • I miejsce zajęła: Milena Hołda,
  • II miejsce: Nadia Mizera,
  • III miejsce -Kacper Kozioł,
  • wyróżnienie - Karolina Kiełbasa.

  Dopełnieniem tego projektu był udział w Mistrzostwach Sportów Drużynowych, przeprowadzonych przez pana Przemysława Sękowskiego.

Zapraszamy do fotorelacji: zdrowe śniadanie, Wodolubekmistrzostwa, owoce, koktajle.

,,Zdrowo jem, więcej wiem!" - kolejny etap projektu

IMG_1656.JPG  W kolejnych etapach projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem!" uczniowie klasy 2a i 3 wykonali ordery Miłośnika Sportu, poznali zasady zdrowego odżywiania na spotkaniu z Panią Dietetyk w sklepie ze zdrową żywnością ,,Pszczółka".

  Próbując zdrowe produkty uczniowie przekonali się, że zdrowo nie znaczy niesmacznie. Jedną z konkurencji było degustowanie warzyw i owoców z zamkniętymi oczami. Uczyliśmy się również piosenki: "Witaminki".
W ramach zajęć kreatywnych w szkole uczniowie dowiedzieli się jak przygotować się do zimy, naturalnie wspierając odporność i wzmacniając organizm.

  Z okazji Dnia Walki z otyłością uczniowie klas 1-3 zorganizowali przerwę śródlekcyjną, na której ‪wraz z rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły w rytm muzyki wykonywali ćwiczenia ruchowe.

Zapraszamy do obejrzenia galerii >>> tutaj oraz >>> tutaj.

Frutaminiaki do boju!

logo.jpg  Od 2 października 2019 roku uczniowie klasy 2a oraz klasy 3 realizują projekt: „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Zadanie to prowadzone jest przez Fundację BOŚ i objęte jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. W ramach działań dzieci w ciekawy sposób zdobywają wiedzę na temat zdrowego stylu życia, a przede wszystkim uczą się jak zdrowo się odżywiać i jak aktywności fizyczna wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia.

  Z roku na rok zwiększa się liczba otyłych dzieci. Czynniki powodujące nadwagę i otyłość to niezbilansowana dieta, a także mała aktywność fizyczna. Według badań CBOS 63% Polaków nie je warzyw, a podobna liczba badanych nie spożywa owoców. Nie pociesza fakt, że aż 55% ankietowanych deklaruje, że często jada słodycze, a aż 54% nie ogranicza się w jedzeniu.

  Nazwa naszej grupy to „Frutaminiaki”. W ramach projektu realizowane będą lekcje poświęcone zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Uczniowie będą poznawać zdrowe produkty, będą układać rymowanki prozdrowotne i tworzyć gazetkę oraz promować zdrowie w naszej szkole.

  We czwartek, 10 października 2019 roku uczniowie klasy 2a przygotowywali zdrowe surówki. Zapach świeżej marchewki, jabłka i selera unosił się w powietrzu, a smakowite surówki stały się bogatym w witaminy 2 śniadaniem. Tym samym Frutaminiaki z 2a  zainaugurowali projekt w naszej szkole. Kolejne działania będziemy umieszczać na naszej stronie internetowej. Prosimy o baczne śledzenie naszych poczynań.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>> tutaj.

 
Z.S.O. nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Bandrowskiego 4 33-100 Tarnów  tel.: 14 655 80 18 - 19