Frutaminiaki do boju!

logo.jpg  Od 2 października 2019 roku uczniowie klasy 2a oraz klasy 3 realizują projekt: „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Zadanie to prowadzone jest przez Fundację BOŚ i objęte jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. W ramach działań dzieci w ciekawy sposób zdobywają wiedzę na temat zdrowego stylu życia, a przede wszystkim uczą się jak zdrowo się odżywiać i jak aktywności fizyczna wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Z roku na rok zwiększa się liczba otyłych dzieci. Czynniki powodujące nadwagę i otyłość to niezbilansowana dieta, a także mała aktywność fizyczna. Według badań CBOS 63% Polaków nie je warzyw, a podobna liczba badanych nie spożywa owoców. Nie pociesza fakt, że aż 55% ankietowanych deklaruje, że często jada słodycze, a aż 54% nie ogranicza się w jedzeniu.

Nazwa naszej grupy to „Frutaminiaki”. W ramach projektu realizowane będą lekcje poświęcone zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Uczniowie będą poznawać zdrowe produkty, będą układać rymowanki prozdrowotne i tworzyć gazetkę oraz promować zdrowie w naszej szkole.

We czwartek, 10 października 2019 roku uczniowie klasy 2a przygotowywali zdrowe surówki. Zapach świeżej marchewki, jabłka i selera unosił się w powietrzu, a smakowite surówki stały się bogatym w witaminy 2 śniadaniem. Tym samym Frutaminiaki z 2a  zainaugurowali projekt w naszej szkole. Kolejne działania będziemy umieszczać na naszej stronie internetowej. Prosimy o baczne śledzenie naszych poczynań.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>> tutaj.