KOMUNIKAT DLA KLAS III GIMNAZJUM

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

1281_x_744_2_.jpg

Poznaj zasady bezpiecznego internetu >>> tutaj.

zajęcia dodatkowe dla uczniów gimnazjum w roku 2017/2018

Zajęcia dodatkowe dla uczniów realizowane w roku szkolnym 2017/18

do pobrania >>> tutaj.

Informacja o podręcznikach dla gimnazjum w roku szk. 2017/18

Podręczniki dla klas II oraz III gimnazjum w roku szk. 2017/2018 – zgodnie z obowiązującym prawem, otrzymają uczniowie w szkole BEZPŁATNIE

Przystanek Niepodległość

plakat_przystanek.jpg  Projekt „Przystanek Niepodległość” realizowany był przez uczniów Gimnazjum nr 7 w ramach miejskiego projektu „Bohaterom Niepodległej” od 1 X do 30 XI 2016r.

Celem projektu było poznanie sylwetek tarnowian, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasze miasto niepodległości. W ramach projektu młodzież poznała historię Tarnowa w okresie I wojny światowej, a w szczególności zasługi burmistrza Tadeusza Tertila, rodziny Stylińskich, Władysława Dziadosza, Jerzego Brauna i Adama Ciołkosza. Uczniowie spotkali się z Kazimierzem Bańburskim, wysłuchali opowieści o początkach niepodległości miasta, oraz  zwiedzili wystawę w Muzeum  Okręgowym.

Dr Maria Żychowska wprowadziła młodzież w klimat Tarnowa przez pryzmat organizacji paramilitarnych oraz zasług rodziny Stylińskich dla czynu niepodległościowego. Na spotkaniu z hm. Markiem  Popielem dowiedzieli o roli skautingu oraz harcerzy w przygotowaniu do walki o wolność. Na zajęciach dodatkowych uczniowie przygotowywali wystawę poświęconą poznanym postaciom, uczyli się pieśni patriotycznych, odwiedzili cmentarz  legionistów oraz przygotowali kotyliony i projekty pomnika T. Tertila. Podsumowaniem projektu były  Śpiewy Niepodległościowe na schodach szkoły w dniu 7 listopada 2016 oraz otwarcie wystawy przez dr Marię Żychowską poświęconej naszym bohaterom. Pokłosiem projektu będzie konkursNSN_logo.jpg międzyklasowy w dniu 28.XI.2016. Wystawę można obejrzeć do 30 listopada 2016.

Koordynatorem projektu była Małgorzata Gackowska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć.

„Ślubujemy”

DSC03702.JPG  19 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych dołączyli oficjalnie do braci szkolnej Gimnazjum nr 7 w Tarnowie. Ślubujący nie tylko uroczyście wypowiedzieli słowa roty, zobowiązując się do wypełniania obowiązków, godnego reprezentowania szkoły i kontynuowania jej wieloletniej tradycji, ale podpisali pamiątkowy egzemplarz tekstu. Jako przedstawiciele ostatniego rocznika gimnazjum wręczyli go Dyrekcji Szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiły, jak dawniej bywało, żakowskie swawole i tańce. Uczniowie klasy 2a sprawdzali wiedzę młodszych kolegów, badali szybkość reagowania i zwinność, a nawet… umiejętności taneczne. Wszystko to odbyło się z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru!

Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości i powodów do uśmiechu, zarówno uczniom jak i nauczycielom.

GRAM I ZDAM !

gram_i_zdam.jpg  Uczniowie klas trzecich gimnazjum od teraz mogą weryfikować swoją wiedzę w każdej chwili i w dowolnym miejscu, dzięki nowej odsłonie gry Gram i Zdam.

Jest to propozycja skierowana do osób, które przygotowują się do egzaminu gimnazjalnego. Nowa gra to połączenie przyjemnego z pożytecznym – z jednej strony uczeń ma do dyspozycji rozrywkę w atrakcyjnej i nowoczesnej oprawie, a z drugiej – co najważniejsze – weryfikuje swoją wiedzę.

Więcej informacji >>> tutaj.