„Jesteś świetlikiem na drodze” - spotkanie z przedstawicielami ze Straży Miejskiej

3.jpg  Dnia 31 października w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła, odbyło się spotkanie przedstawicieli ze Straży Miejskiej w Tarnowie z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej. Pod hasłem „Jesteś świetlikiem na drodze” zaproszeni goście przypomnieli znaczenie znaków drogowych, omówili jak dzieci powinny zachowywać się na drodze i w jej pobliżu oraz przeprowadzili ćwiczenia praktyczne. Poinformowali, jak wygląda mundur pracowników Straży Miejskiej.

„Po czym poznać strażnika miejskiego? Po szachownicy na czapce jego.”

Następnie przypomnieli o roli elementów odblaskowych i na koniec rozdali obrazki z sygnalizatorami do wykolorowania oraz elementy odblaskowe – pieski. Na odwrocie odblasku – pieska jest numer telefonu do Straży Miejskiej 986.

Była to ostatnia akcja w związku z konkursem Odblaskowa Szkoła, podsumowująca 2 miesiące pracy.

Gry ze znakami

Na zajęciach koła BRD zajmujemy się bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Aby lepiej zrozumieć zasady panujące na drogach, uczymy się o roli i znaczeniu znaków drogowych. Proponujemy ciekawe gry, w które chętnie gramy na zajęciach. Pozwalają one stopniowo poznawać znaki podczas zabawy. Lubimy sami wymyślać gry.

Oto nasze propozycje >>> tutaj.

Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”

Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

konkurs_BRD.jpgLaureaci Ogólnoszkolnego Konkursu
Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

w ramach IX edycji konkursu
dla szkół podstawowych województwa małopolskiego
ODBLASKOWA SZKOŁA

Odblaskowa moda

Jesień w pełni. Dni są coraz krótsze i szybciej zapada zmrok. Uczniowie klas 1-2 szkoły podstawowej promując bezpieczne poruszanie się po drodze, wykonali kilka gazetek w klasach i na korytarzu szkolnym. Uczniowie klasy 1b zaproponowali, aby odblaski stały się ważnymi elementami naszych ubrań, tworząc w ten sposób ODBLASKOWĄ MODĘ.
  Zwłaszcza wieczorem i podróżując nocą pamiętajmy o stosowaniu elementów odblaskowych, dzięki którym będziemy bardziej widoczni przez kierowców!

Happening - Ogólnopolski Dzień Odblasków

image_054.jpg  1 października obchodzimy w Polsce – Ogólnopolski Dzień Odblasków. Ma on na celu uświadomić nie tylko młodym obywatelom naszego kraju, ale też dorosłym, by być bardziej widocznymi szczególnie po zmroku. Łącząc się z ogólnopolskimi obchodami, nasza szkoła we współpracy z Komendą Główną Policji w Tarnowie przygotowała happening. Uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2 pod opieką wychowawców udali się na spacer ulicami naszego miasta w asyście policjantek i policjantów. Uczniowie prezentowali plakaty promujące odblaski oraz rozdawali napotkanym przechodniom opaski odblaskowe informując tym samym o ich znaczeniu w życiu codziennym.

Odblaskowi Mali Bohaterowie

Mali_bohaterowie.jpg  „Odblaskowi Mali Bohaterowie” to festyn na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz promocji odblasków, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni na drogach naszego miasta. Wydarzenie to miało miejsce 27 września 2018 roku. Szczególnie miło przywitaliśmy zaproszone przez nas Przedszkole „Promyczek”. Dzięki wspólnym zajęciom uczniowie 1 i 2 klasy Szkoły Podstawowej mogli ugościć grupę 6 – latków oraz wspólnie przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa, które niejednokrotnie mogą uratować ludzkie życie.

Każdy z uczestników otrzymał zasłużony dyplom oraz brelok z elementem odblaskowym, który może umieścić przy plecaku lub odzieży. Akcja ta odbyła się w ramach kampanii: „Odblaskowa Szkoła”. Za wsparcie dziękujemy Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Passe Partout.

Akcja Policji z Mrówką

W dniu 25 września 2018 roku uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w prelekcji poświęconej zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach kampanii Komendy Głównej Policji: „Akcja Policji z Mrówką”. Najmłodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę oraz utrwalić informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się na naszych drogach. Każdy pierwszoklasista otrzymał odblaskową kamizelkę. Dzięki nim nasi najmłodsi uczniowie będą widoczni szczególnie w czasie wycieczek pieszych i autokarowych. Przedsięwzięcie to wpisuje się w projekt: „Odblaskowa Szkoła”, w którym od września do listopada bierze udział nasza szkoła.

Szkolne Koło BRD

Kolo_BRD.jpgW naszej szkole działa Koło BRD (Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym). Zajęcia skierowane do wszystkich uczniów szkoły podstawowej, którzy:

• interesują się zagadnieniami dotyczącymi ruchu drogowego,
  • lubią wykonywać prace plastyczne związane z ruchem drogowym,
  • interesują się zagadnieniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy,
  • chcą brać udział w konkursach BRD.

Na korytarzu głównym szkoły jest gablota naszego koła, w której umieszczamy aktualne informacje. Spotykamy się w piątki w sali 27 od 8:00 do 8:45.

Konkurs Odblaskowa Szkoła

odblaskowa_szkola_plakat.jpg
  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do udziału w IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła, nad którym honorowy patronat objął Małopolski Kurator Oświaty.

Celem konkursu jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Więcej informacji z realizacji zadań już wkrótce!