Frutaminiaki do boju!

logo.jpg  Od 2 października 2019 roku uczniowie klasy 2a oraz klasy 3 realizują projekt: „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Zadanie to prowadzone jest przez Fundację BOŚ i objęte jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. W ramach działań dzieci w ciekawy sposób zdobywają wiedzę na temat zdrowego stylu życia, a przede wszystkim uczą się jak zdrowo się odżywiać i jak aktywności fizyczna wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Z roku na rok zwiększa się liczba otyłych dzieci. Czynniki powodujące nadwagę i otyłość to niezbilansowana dieta, a także mała aktywność fizyczna. Według badań CBOS 63% Polaków nie je warzyw, a podobna liczba badanych nie spożywa owoców. Nie pociesza fakt, że aż 55% ankietowanych deklaruje, że często jada słodycze, a aż 54% nie ogranicza się w jedzeniu.

Nazwa naszej grupy to „Frutaminiaki”. W ramach projektu realizowane będą lekcje poświęcone zdrowej diecie i aktywności fizycznej. Uczniowie będą poznawać zdrowe produkty, będą układać rymowanki prozdrowotne i tworzyć gazetkę oraz promować zdrowie w naszej szkole.

We czwartek, 10 października 2019 roku uczniowie klasy 2a przygotowywali zdrowe surówki. Zapach świeżej marchewki, jabłka i selera unosił się w powietrzu, a smakowite surówki stały się bogatym w witaminy 2 śniadaniem. Tym samym Frutaminiaki z 2a  zainaugurowali projekt w naszej szkole. Kolejne działania będziemy umieszczać na naszej stronie internetowej. Prosimy o baczne śledzenie naszych poczynań.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>> tutaj.

Skarpetkowy Przyjaciel

IMG_20191004_121259.jpg  Na zajęciach kreatywnych w ramach innowacji pedagogicznej: „Odkrywam, współpracuję, zapamiętuję”, uczniowie klasy 2a przygotowali pacynkę ze skarpetki. Omawiając lekturę J. Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych, sześciu lewych)” perypetie tytułowych skarpetek spodobały się całej klasie. Każdy z uczniów miał więc niespotykaną okazję stworzyć własną skarpetkę i opowiedzieć jej przygodę. Myślimy kreatywnie, współpracujemy i tworzymy nowe niesamowite przygody.

WANNA ARCHIMEDESA

23 września 2019r. uczniowie klas: II a, II b i III SP 25 spotkali się z Profesorem Rozumnym (w tej roli Krzysztof Tyniec), który przedstawił dzieciom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu dzieci poznały dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie wahał się nurkować w wannie, aby poznać prawo Archimedesa i stwierdził, że można przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu Ciotki Grawitacji, spotkać się z Duchami i dowiedzieć się wreszcie kto wymyślił koło. Była to zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli.

Kwietnik przy przy Dębie Pamięci im. Stefana Syrka

Uczniowie klasa 2 samodzielnie sadzili kwiaty przy Dębie Pamięci im. Stefana Syrka upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Projekt "Zdrowo się odżywiamy"

W dniu 31 maja 2019 odbył się w drugiej klasie projekt zatytułowany „Zdrowo się odżywiamy”. Uczniowie przygotowali zdrowe kanapki, których podstawowymi składnikami były świeże warzywa i ekologiczne jajka, całość udekorowały pachnące zioła. Następnie udało się dzieciom zrobić truskawkowy jogurt, który do kanapek komponował się smakowicie.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

20190520_083008.jpg  W poniedziałek, wczesnym rankiem uczniowie klasy drugiej wyjechali na wycieczkę. Celem podróży była historyczna kopalnia soli. Szczególnie emocjonująca była jazda "w głąb ziemi" windą, która pozwala w krótkim czasie znaleźć się na najniższych pokładach kopalni. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy ciekawe miejsca i dowiedzieliśmy się wiele o pracy górników, która w dawnych czasach była jeszcze trudniejsza niż dzisiaj. Spotkaliśmy się pod ziemią ze Skarbnikiem, który opowiedział nam legendę o założeniu kopalni i podarował nam pamiątki.