„Jesteś świetlikiem na drodze” - spotkanie z przedstawicielami ze Straży Miejskiej

3.jpg  Dnia 31 października w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła, odbyło się spotkanie przedstawicieli ze Straży Miejskiej w Tarnowie z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej. Pod hasłem „Jesteś świetlikiem na drodze” zaproszeni goście przypomnieli znaczenie znaków drogowych, omówili jak dzieci powinny zachowywać się na drodze i w jej pobliżu oraz przeprowadzili ćwiczenia praktyczne. Poinformowali, jak wygląda mundur pracowników Straży Miejskiej.

„Po czym poznać strażnika miejskiego? Po szachownicy na czapce jego.”

Następnie przypomnieli o roli elementów odblaskowych i na koniec rozdali obrazki z sygnalizatorami do wykolorowania oraz elementy odblaskowe – pieski. Na odwrocie odblasku – pieska jest numer telefonu do Straży Miejskiej 986.

Była to ostatnia akcja w związku z konkursem Odblaskowa Szkoła, podsumowująca 2 miesiące pracy.

Więcej informacji o projekcje >>> tutaj.

Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

konkurs_BRD.jpgLaureaci Ogólnoszkolnego Konkursu
Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

w ramach IX edycji konkursu
dla szkół podstawowych województwa małopolskiego
ODBLASKOWA SZKOŁA

Odblaskowa moda

Jesień w pełni. Dni są coraz krótsze i szybciej zapada zmrok. Uczniowie klas 1-2 szkoły podstawowej promując bezpieczne poruszanie się po drodze, wykonali kilka gazetek w klasach i na korytarzu szkolnym. Uczniowie klasy 1b zaproponowali, aby odblaski stały się ważnymi elementami naszych ubrań, tworząc w ten sposób ODBLASKOWĄ MODĘ.
  Zwłaszcza wieczorem i podróżując nocą pamiętajmy o stosowaniu elementów odblaskowych, dzięki którym będziemy bardziej widoczni przez kierowców!

Ślubowanie klas pierwszych

DSC08659.JPG  16 października 2018r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie pierwszoklasistów. W tym dniu każdy uczeń klasy pierwszej przemienił się w rycerza, który został pasowany przez panią Katarzynę Bortnowską na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 25.

W miłej atmosferze, z uśmiechem na ustach dzieci wykazały się nabytymi umiejętnościami recytując swoje role i śpiewając piosenki. Na koniec przekroczyli bramę Krainy Odkrywców chcąc zdobywać coraz to nową wiedzę. Wspólne zdjęcia oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców dopełniły ten odświętny dzień.
Dla każdego pierwszoklasisty było to ważne wydarzenie, które zakończyło się pełnym sukcesem:).

Wycieczka do Ciężkowic

20181005_095723.jpg  5 października 2018 roku uczniowie klas: 1a, 1b oraz 2 Szkoły Podstawowej pod opieką nauczycieli i wychowawców udali się na wycieczkę przyrodniczą do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach.

Dzieci miały okazję poznać ciekawostki z życia zwierząt zamieszkujących tereny południowo - wschodniej Polski. W Sali konferencyjnej wysłuchali ciekawej prelekcji na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem. Niespodzianką była podróż „batyskafem”, w czasie której dzieci dowiedziały się o unikalnych walorach Doliny Rzeki Białej. Po zakończonej prelekcji odbyło się integracyjne ognisko oraz gra terenowa, w której dzieci chętnie wzięły udział. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Tarnowa.

Happening - Ogólnopolski Dzień Odblasków

image_054.jpg  1 października obchodzimy w Polsce – Ogólnopolski Dzień Odblasków. Ma on na celu uświadomić nie tylko młodym obywatelom naszego kraju, ale też dorosłym, by być bardziej widocznymi szczególnie po zmroku. Łącząc się z ogólnopolskimi obchodami, nasza szkoła we współpracy z Komendą Główną Policji w Tarnowie przygotowała happening. Uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2 pod opieką wychowawców udali się na spacer ulicami naszego miasta w asyście policjantek i policjantów. Uczniowie prezentowali plakaty promujące odblaski oraz rozdawali napotkanym przechodniom opaski odblaskowe informując tym samym o ich znaczeniu w życiu codziennym.