Godziny pracy biblioteki

Czwartek 7.25 – 13.15
Piątek 7.25 – 13.15

Światowy Dzień Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki obchodzonego 23 kwietnia biblioteka szkolna przygotowała wystawę „Od kamiennej tabliczki do e-booka czyli historia książki w pigułce”.

Pokazuje piękno i nieprzemijającą trwałość książki mimo, że na przestrzeni wieków jej forma ulegała zmianom. Począwszy od kamiennych rysunków w skale poprzez babilońskie gliniane a następnie woskowe tabliczki Rzymian i Greków oraz zwoje papirusów starożytnego Egiptu i średniowieczne pergaminowe księgi aż do postaci papierowej znanej nam dziś. Wraz z rozwojem technologii XXI wieku -  powstaniem Internetu i możliwością przesyłania plików na odległość obecnie powstają książki elektroniczne – e-booki.

Bilet powrotny do biblioteki

bilet_d.jpg  Z okazji powrotu do szkoły, biblioteka zaprasza uczniów klas I-III do udziału w akcji promującej czytelnictwo „Bilet powrotny do biblioteki”. Akcja jest formą zabawy, a jej głównym celem jest zachęcenie uczniów do aktywnego czytania.

Uczniowie klas I-III otrzymali „Bilet powrotny do biblioteki”, na którym znajdują się ikonki, na jego odwrocie znajduje się legenda z wyjaśnieniem, jakie kategorie książek ilustrują. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po jej przeczytaniu i oddaniu bibliotekarz skasuje ikonkę zgodną z tematyką książki. Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzyma dyplom ukończenia akcji.

Zapraszam do wspólnej zabawy!

Od dnia 1 czerwca br.
istnieje możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.
Proszę o kontakt poprzez e-dziennik.
Należy umówić się na konkretny termin.

Więcej informacji >>> tutaj.

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

czytajpl-plak.jpg  Nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie liceum mogą za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Na korytarzach Szkoły oraz w bibliotece szkolnej pojawiły się plakaty z tytułami książek i kodem QR, który umożliwi korzystanie z darmowego czytania. Po zeskanowaniu kodu QR przy pomocy smartfona każdy uczeń otrzyma na miesiąc darmowy dostęp do książek w formacie e-booka i audiobooka.

Akcja potrwa od 02.11 do 30.11 2019 roku.

Celem akcji, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, jest popularyzacja różnych form książki elektronicznej, a przede wszystkim kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

czytelnictwo.jpg

W ramach „Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa – priorytet 3” nasza szkoła otrzymała dotacje na zakup książek.

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w tym zakup nowości wydawniczych. Realizując program biblioteka szkolna planuje zakup książek, którymi są zainteresowani czytelnicy.

Każdy uczeń,  nauczyciel i rodzic może podać tytuły książek,  które są dla niego wartościowe i godne polecenia.

Swoje propozycje można zgłaszać poprzez wpis do zeszytu przygotowanego w bibliotece.