Bilet powrotny do biblioteki

bilet_d.jpg  Z okazji powrotu do szkoły, biblioteka zaprasza uczniów klas I-III do udziału w akcji promującej czytelnictwo „Bilet powrotny do biblioteki”. Akcja jest formą zabawy, a jej głównym celem jest zachęcenie uczniów do aktywnego czytania.

Uczniowie klas I-III otrzymali „Bilet powrotny do biblioteki”, na którym znajdują się ikonki, na jego odwrocie znajduje się legenda z wyjaśnieniem, jakie kategorie książek ilustrują. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po jej przeczytaniu i oddaniu bibliotekarz skasuje ikonkę zgodną z tematyką książki. Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzyma dyplom ukończenia akcji.

Zapraszam do wspólnej zabawy!
Biblioteka szkolna