Zamknięcie projektu miejskiego o patronie

_00095.jpg  Dnia 16 marca w auli naszej szkoły odbyło się podsumowanie i zamknięcie projektu miejskiego „Patron mojej szkoły patriotą, portret życiem pisany”.

Nad realizacją poszczególnych etapów pracował zespól nauczycieli: mgr Magdalena Rogóz, mgr Aleksandra Rokicka, mgr Wioletta Folta, mgr Katarzyna Bortnowska, mgr Małgorzata Dominik, mgr Dariusz Zaród, mgr Iwona Rojek, mgr Edyta Bogusz, mgr Mariusz Strzałkowski, nad całością projektu czuwała mgr Renata Marchwica.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przybliżyliśmy uczniom sylwetkę naszego patrona Janusza Korczaka przyjaciela dzieci, który z zawodu był lekarzem, z zamiłowania pisarzem, a z powołania pedagogiem.

Na początku apelu miały miejsce występy artystyczne, uczniów naszego liceum. Zaprezentowali oni piosenki żydowskie:

• WSZYSCY BRAĆMI BYĆ POWINNI” w wykonaniu SYLWII CIERPICHSYLWII MASŁOŃ z klasy 2A LO z układem tanecznym w wykonaniu uczniów z klasy 3B Gimnazjum pod kierunkiem Małgorzaty Matras i Magdaleny Rogóz.
  • GDYBYM BYŁ BOGATY” z filmu „Skrzypek na dachu” w wykonaniu PAWŁA ZAWISZY z klasy 2A LO pod kierunkiem Marcina Guzika.
  • AUSTERIA z repertuaru Justyny Steczkowskiej w wykonaniu EDYTY ŚLĘCZKOWSKIEJ z klasy 1B LO  kierunkiem Wiesławy Cichej.
  • ŚPIEWAJ YIDL MITN FIDL z repertuaru Justyny Steczkowskiej w wykonaniu uczennic z klasy IA LO:  AGNIESZKI  NYLEC i  WERONIKI KANTOR solistkom towarzyszyły koleżanki i koledzy z klasy pod kierunkiem Magdaleny Rogóz.

Uczniowie mogli podziwiać prace gimnazjalistów na temat „Janusz Korczak wielki przyjaciel dzieci” wystawione przed wejściem do auli. Oceniono również prace plastyczne, albumy i złote myśli Korczaka, które wykonali gimnazjaliści w ramach projektu:

• W kategorii projekt okładki - najlepsza praca klasa 3d A. Bylica, J. Cierpich, B. Podgórska, A. Głuszak
  • W kategorii album - najlepsza praca klasa Ia M. Krokosz, H. Walkowicz, W. Kiwior
  • W kategorii złote myśli J. Korczaka" najlepsza praca klasa 2b J. Sabaj, A. Kaczor

Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum ocenił również gazetki klasowe o patronie szkoły.

• I miejsce zajęła klasa IIIa,
  • II miejsce - klasy Ia oraz IIIb,
  • III miejsce - klasa IIb,

Wyróżnienie przyznano klasie Ib LO

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz relacji filmowej z tego wydarzenia !