PODSUMOWANIE „TYGODNIA Z LOGOPEDĄ” 2021-11-02 22:08:00

246461809_907530210189302_533405088674342505_n.jpg

PODSUMOWANIE „TYGODNIA Z LOGOPEDĄ”

(18-22 PAŹDZIERNIKA 2021 r.)

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Osób z Afazją Rozwojową oraz Światowego Dnia Osób Jąkających się Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 25 w Tarnowie zorganizowała bezpłatne konsultacje logopedyczne dla dzieci z Tarnowa i okolic w ramach akcji „Tydzień z logopedą”.

W tym roku konsultacje logopedyczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Wszystkie wolne miejsca zostały zapełnione w bardzo krótkim czasie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i udział w konsultacjach.

Ponadto w ramach akcji logopedycznej zostały zorganizowane zajęcia grupowe z logopedą, w których uczestniczyły wszystkie klasy SP nr 25 oraz młodzież XX LO w Tarnowie. Podczas zajęć dzieci wykonywały gimnastykę buzi i języka, przypomniały sobie technikę prawidłowego oddychania oraz utrwalały prawidłową wymowę głosek szumiących i syczących, grając w logopedyczne kalambury. Z kolei młodzież na zajęciach z logopedą miała okazję poćwiczyć dykcję i poprawić emisję głosu. Na zakończenie zajęć każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za aktywny udział w zajęciach logopedycznych.

Na szkolnym korytarzu przez cały tydzień trwania akcji nauczyciele, uczniowie i rodzice mieli okazję zapoznać się z wystawą logopedyczną pt. „Z LOGOPEDĄ NA TY”. Z wystawy można było się dowiedzieć kim jest logopeda, czym się zajmuje i co należy do jego zadań. Ponadto umieszczone tam zostały łamańce językowe, rymowanki – utrwalanki logopedyczne oraz wesoła gimnastyka buzi i języka.

Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w akcję, a dzieciom za aktywny udział w zajęciach.

Patronami akcji byli: RADIO RDN MAŁOPOLSKA oraz PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA W TARNOWIE.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>> tutaj.