Piknik szkolny - "Czytanie na trawie" 2021-09-29 21:15:00

img-20210929-wa0063.jpg  29 września okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie zorganizował piknik integracyjny – „Czytanie na trawie”. Cała społeczność szkolna spotkała się o godzinie 9.45 na placu obok szkoły.

W programie naszej czytelniczej podróży była „sztafeta czytelnicza” integrująca pokolenie młodszych i starszych: nauczycieli, rodziców i uczniów. Wysłuchaliśmy ulubionych wierszy znakomitych polskich pisarzy dla dzieci, m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Nie zabrakło również „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” oraz fragmentu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – naszej epopei narodowej.

Podczas pikniku przewidziane zostały również konkursy literacko-czytelnicze dla uczniów naszej szkoły. Ostatnią atrakcją było wypuszczenie balonów ze znanymi aforyzmami o książkach. Mamy nadzieję, że każdy balon trafi w ręce osoby, która po przeczytaniu karteczki zechce sięgnąć po książkę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku >>> tutaj.