Życie i twórczość Janusza Korczaka widziana oczami dziecka 2012-04-20 23:01:00

zbylitowska_gora.jpg   19.04.2012r. uczniowie naszego Gimnazjum Krzysztof Witek z klasy Ia i Kamil Misiaszek z klasy IIIc wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez SOSW w Zbylitowskiej Górze pt. "Życie i twórczość Janusza Korczaka widziana oczami dziecka". Uczniów do konkursu przygotowała pani mgr Monika Kuczek.
   Po zakończonym konkursie wszyscy uczestnicy, ich opiekunowie oraz organizatorzy i zaproszeni goście przeszli pod pomnik Ofiar terroru hitlerowskiego w Buczynie, gdzie uczniowie złożyli przygotowane przez siebie latawce w hołdzie zamordowanym dzieciom żydowskim i polskim. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, swoją wiedzą na temat życia i twórczości Janusza Korczaka zrobili duże wrażenie na innych uczestnikach, organizatorach, a przede wszystkim na komisji oceniającej poziom wiedzy uczestników.